Reportáže akcí

Filtrování obsahu

logo
Miluláš aneb předzvěst vánoční výpravy. Nejprve jsme všichni shlédli český film Ať žijí duchové, který byl inspirací pro scénky na vánoční výpravu. Všchni pozorně sledovali. Když film zkončil oblékli jsme se a šli jsme ven, kde děti utvořili dvojičky a mohli jsme zahájit výlov kapříků. Kapříků bylo několik druhů a každý měl určitou hodnotu. Dvojice s nejvyšším počtem bodů za ulovené kapříky vyhrála sladkou odměnu a diplom přeborníků v lovu kapříku. Potom jsme uklidili a rozešli se domů.
26.11.2010
logo
Ve jménu slepoty... Byli jsme sice jen tři, ale i tak jsme se náramně bavili.Jelikož Kluci měli šátky, tak jsme hráli hry se zavázanýma očima. Na rozehřátí jsme měli přejít tělocvičnu po čáře s tenisákem na napnuté dlani, pak totéž, ale s překážkami nebo pozadu. Pak už to bylo složitější-přejít totéž se zavázanýma očima. i tenhle úkol klukům celkem šel. Na závěr jsme se navzájem hledali po celé tělocvičně. Někdy jsme sice narazili do branky nebo do žebřin, ale nakonec jsme se našli a tak jsme se převlékli a šli domů. A kdo byli ti dva stateční... Ličák a Zoubek
logo
Jelikož jsme měli volnou vstupenku, která byla platné do konce roku, tak jsme neotáleli a vydali se do muzea. Cestou se nevyvedlo nic zvláštního, a tak jsme v klidu dojeli až do Přívozu, kde jsme došli až do muzea. Tam jsme zazvonili a hned se nás ujal pan průvodce-mimo jiné také hasič a zdravotník v jednom. Odložili jsme si batohy a bundy, nazuli papuče a vydali se na prohlidku V celém muzeu na nás čekala výstava nášivej hasičských sborů, modely aut, modelove situace, byvalá ale i současná hasičská výzbro a výstroj, shlédli jsme film o hasičích v reálném zásahu a ocitli jsme se v modelové pracovně Integrovaného záchranného systému. pak jsme sešli dolů, kde na naás čekalo opravdové vybavení i stará auta, která kdysi opravdu jezdila.. Nakonec jsme poděkovali za krásnou a poučnou prohlídkua rozloučili jsme se. Avšak čekala nás cesta do Komenských sadů, kde jsme si nejprve zahráli jelena a za chvíli už Kešu začal vysvětlovat úsek. Děti měli za úkol sesbírat lístešky a poskládat past. Druhý úkol spočíval v tom, že onu past dostali celou a měli ji rozebrat tak, že popisovali jednotlivé části a když tu část poznali, tak ji mohli zaškrtnout. Když už nám začala být zima, odebrali jsme se na tramvaj a jeli domů.
13.11.2010
logo
Málo dětí, ale mnoho her.. Sešli jsme se u klubovny-sice v malém počtu, ale lepší než nic- a vydali se na tramvaj, abychom se přesunuli do Poruby na ZŠ Bulharské, kde se hry konaly. Pořádal je ddíl Strážců z Poruby. Chvilku nám trvalo, než jsme se rozkoukali a pochopili některá pravidla. Některé hry byly na přemýšlení, jiné zpočívaly v taktice, další byly na odreagování a na fantazii a představivost. zahráli jsme si Monopoly, Carcassone, Osadníci z Katanu, Dostihy a sázky, ale došla řada i na trošku 'hazardu'-já, Andy a Vasil jsme si zahráli poker, samozřejmě ne o peníze. Den se začal chýlit ke konci. Vyzkoušeli jsme si známé i mně známé hry. Určitě si to někdy zopakujem. :-)
05.11.2010
logo
Několikero fotek:
http://43vlcata.rajce.idnes.cz/2010-11-05_Oddilovka/ Sešli jsme se u klubovny a vydali se na hřiště, kde jsme uskutečnili menší bojovku. A to, že děti měli z přeházených písmenek vyluštit název ovoce a pak ovoce na druhé kartičce najít a udělat tam svou značku. Kdo byl nejrychlejši-vyhrál. Když dorazila i Míša, tak jsi hru zahrála taky a my se vozili na kolotoči. Jakmile si nevěděla rady, tak jsme hru ukončili, posbírali papíry a připínáčky a odebrali se do Areálu, kde jsme si zahráli dvě partie kuliček. Vlčata se skvěle zapojila a některé cvrnknutí byla opravdu na těsno. =) Pomalu se začalo stmívat a tak jsme se odebrali ke klubovně a domů.
29.10.2010 - 31.10.2010
logo
logo
Podzim v Kyjovicích-neviděn.. Jelikož nás bylo hoooodně málo(Müssli, Markét, Corny a Vašek), tak jsme výpravu zrušili a mohli si tak boužel(nebo bohudík) užívat našich plánů.
15.10.2010
logo
Ať žije vybíjená.. Sešli jsme se u klubovny v počtu 6 dětí a Corny a vydali jsme se do tělocvičny. U tělocvičny byl trošku problém se dostat dovnitř, jelikož byly zamčené příže, a tak jsme požádali pana školníka aby nám je otevřel. Na rozehřátí jsme si zahrali vybíjenou-kolotoč, která děti opravdu bavila, tak jsme jí zabili celkem dost času. pak když přišli i Kešu s Vaškem, zahráli jsme si opět vybíjenou, ale tu, kdy sedíme v kruhu ''na raka'' a jeden člověk nás vybíjeli tak, že balonem-nohama:-). Pak zbyl čaj ještrě na jednu hru klasického kolotoče a museli jsme jít domů. Na tuto tělocvičnu lze říct jen: VYBÍJENÉ ZDAR!
08.10.2010 - 10.10.2010
logo
01.10.2010
logo
Pozděli, ale přeci...:-) Sešli jsme se o něco později, než jsme měli v plánu, a tak jsme se co nejrychlejii přesunuli do tělocvičny, kde jsme na rozehřátí zahrály vybíjenou. Potom jsme se ocitly v kuchyni Zlomysleny... Na řadě byl další úsek, tedy jeho 1. část, kdy děti měli za úkol proběhnout po lavičkách bez tojo, aby spadli, nebo abychom je zasáhly míčkem. Druhá část úseku spočívala v tom, že se měli dostat z pasit. A tak měli svázané ruse za zády a nohy a rozvázat se co nejrychleji. Všichni se z pasti dostali bravůrně. Pak jsme chvilku ještě blbli na kruzích a na konec jsme si zahráli vyvolávku. Myslím, že příště si vybijeme enrgii ještě víc.
logo
Sešli jsme se tedy v 10 hodin u naší klubovny, ale trochu jsme pozměnili naše plány... Jeilkož nebyly klíču os klubovny na Syllabove, tak jsme se vydali do Bělského lesa. Nejprve jsme si na rozehřátí zahráli vybíjenou-kolotoč a následoval úsek, kdy měli děti za úkol přepálit provázek ve výči mých kolen. Šikovně to vyřešila Barča s Müsslim, kteří si zaběhli pro suchou trávu. Lenča s Lišákem si nejdřív přinesli suché listí, ale pak uznali, že suchá tráva bude asi lepší, a tak ji použili také. Následoval oběd. Po obědě jsme si udělali běhací náladu, a tak jsme si určili opičí dráhu a v co nejrychlejším čase ji proběhnout. A když už jsme byli u toho běhání, tak jsme navázali na další úsek, kdy měli Vlčata vyluštit, co bylo napsáno na lístečku, který měl Karlík jako malý u sebe. Tentokrát se líp vedlo Lenči a Lišákovi. Po úseku jsme se vydali do lesa, kde jsme si každý postavili nějaký příbytek, což nám zabralo asi 2 hodinky. Nakonec jsme si odpočinuli na lavičce a začli trochu namáhat mozečky... Zahráli jsme si Město jméno, zvíře, věc ale trochu obměněné. Čas se chýlil ke konci a tak jsme se vydali ke klubovně. Byl to příjemě ztrávený den.:-)
logo
Fotky z výpravy najdete zde.
10.09.2010 - 12.09.2010
logo
logo
Sešli jsme se v počtu 7 dětí, Míša, Corny, Vašek a Kešu. Jelikož počasí se vydařilo, tak jsme šli na louku, zahrali si na Jelena, pak Bombu a štít a nakonec Cukr káva.. Sice na bylo poskrovnu, ale myslím, že se první družinovka celkem vydařila.