Reportáže akcí

Filtrování obsahu

17.01.2014 - 19.01.2014
logo
logo
Pěkně jsme si zazpívali.. :) Na tuto oddílovku jsme se sešli v klubovně. Sedli jsme si do kroužku a oprášili jsme nějaké typické táborové písničky. Vědec hrál na kytaru a my ho doprovázeli zpěvem. Asi kolem 5. hodiny jsme vyhlásili soutěž "Šipstar". Každý předstoupil před porotu a něco předvedl(hra na flétnu, kytaru, housle či zpěv. Na první místě se umístil Medvěd s hrou na housle.... Ke konci jsme si zahráli na upíra a už jsme pelášili domů. Bylo to pěkné odpoledne.
logo
První akce v novém roce... Sešlo se nás 10 a vydali jsme se přes Bělský les. Po cestě jsme hráli všemi oblíbený "Nálet". První pauza byla u studánky Panny Marie, ale pak přišel velký zlý pes, začal vrčet na Celestýna a Štiku, Fajka se lekla a tak jsme radši rychle zmizeli.

Došli jsme až k rybníku Palések za Starou Bělou. Tam jsme nejprve posvačili a pak jsme po dvojicích vyráběli loďky. Mezitím jsme pořád hráli "Nálet". Když byly loďky hotové, tak jsme je prubli na vodě. Nejlepší, vzhledově i funkčností, byla ta od Celestýna a Štiky. Šli jsme dál, dostali se zpátky do Staré Bělé, tentokrát však ke kostelu. Kousek od něj bylo hřiště s průlezkami, pyramidou, kolotočem atd. Tam jsme strávili skoro hodinu a i tak byl potom problém odejít!

Po cestě zpět jsme v lese chvíli poslouchali strakapouda/datla. Když jsme přišli do klubovny, tak jsme pojedli a pak si uvařili horkou čokoládu. Potom jsme losovali o hrnky a ve velkém finále vyhrál Vědec nad Broukem, takže ji na konci čekalo 8 špinavých hrnků! :-) Měla štěstí, že se Jenda ukázal jako pravý gentleman a pomohl ji. Nakonec jsme hráli 1, 2, 3, CINK!, které vyhrál Tomův tým nad Klokanovým 10:5, potom ještě chvíli Double a šlo se domů.

Výsledky "Náletu":
1. místo Klokan
2. místo Jenda, Tom, Celestýn, Štika a vedení
3. místo Ivo
4. místo Brouk
Nahled
Skautský vánoční den - v sobotu 21.12. ráno jsme na nádraží vyzvedli Betlémské světýlko, které jsme pak roznesli po okolí klubovny. Dívčí oddíl navštívil i domov seniorů. Pak jsme do lesa zanesli ke krmelci suché rohlíky pro zvěř. Abychom neumřeli hlady my, uvařili jsme si hrachovou polévku. Následoval přesun do kulturního domu Akord, kde jsme měli pronajatý sál. Nejprve jsme si mysleli, že to bude pro nás velký prostor, ale účast současných i bývalých členů a rodičů byla tak obrovská, že jsme se do sálu sotva vešli. Některá vystvoupení byla lehce dadaistická a patří obdiv všem divákům, kteří vydrželi až do konce! Všichni vystupující se snažili o stošest a vůbec nevadí, že se něco občas nepovedlo. Příští rok to určitě bude dokonalé.
13.12.2013
logo
Tak jsme se v předvánočním shonu zase trochu vyřádili... Nakonec nás bylo docela dost.. 17 Šipek. První půlku jsme hráli vybíjenou (nejprve s dřepnutím, pak kolotoč). Při té exceloval především Mědvěd . No a tu druhou půlku už byl čas pro opičí dráhu. Na konci jsme si ještě dali Rybičky a rybáře, které vyhráli Klokan a Topinka.

Opičí dráha pořadí:
1. Tom
2. Medvěd
3. Brouk
4. Jenda
5. Malina
6. Krtek a Štika
7. Ivo
8. Šmoulinka
9. Hrníček
10. Topinka
11. Miky
12. Klokan
13. Kovboj
logo
Foukalo a mrzlo, ale nám bylo fajn... Sešli jsme se na vítkovickém nádraží v počtu 11 osob. Vlakem jsme dojeli do Hradce nad Moravicí, kde bylo hezky a svítilo slunko. Od nádraží jsme se vydali na křížovou cestu, neboli kalvárii. Po cestě (a vlastně celou dobu, až zpět na nádraží), jsme hráli Povodeň a Pes!

Na kopci, kde byla kalvárie, foukalo jako blázen, tak jsme se přesunuli pod hrad. Minuli jsme rybník, který byl pokrytý ledem a my jsme se ten led snažili rozmlátil kameny.. a nutno dodat, že nám to moc nešlo. Pod hradem jsme pojedli a zahráli si Knihovníka a policajta. V tom byla nejlepší dvojice Medvěd a Zitron.

Na hradě jsme si nejprve zaběhali ve dvojicích se svázanými nohami a pak šli na prohlídku. Ta byla docela zajímavá, hlavně ta vánoční výzdoba. Po prohlídce jsme se vydali na Bezručovu vyhlídku. Tam jsme posvačili a pak si zahráli Letadla v mlze. Ale pak už byl čas tak akorát na to, dojít na vlak. Ve vlaku jsme ještě zodpovídali otázky o hradu a Vánocích a pak už jen blbli a těšili se domů, do tepla. Tož dobrá výprava to byla :-).

Běh dvojic:
1. místo Klokan a Medvěd
2. místo Kovboj a Šmoulinka
3. místo Krtek a Jenda společně s Mikym a Zitronem
4. místo Tom a Celestýn

Povodeň, Pes! a otázky:
1. Medvěd
2. Krtek
3. Zitron a Tom
4. Miky
5. Kovboj a Jenda
6. Klokan a Celestýn
7. Šmoulinka
29.11.2013 - 01.12.2013
logo
logo
Počasí nic moc, ale i tak to byla super akce... Sešli jsme se v počtu 11 lidí na ÚANu a jeli jsme přímým autobusem až na Dolní Bečvu. Po večeři jsme si chvíli hráli, např. Dvě pastelky (bez nápovědy na ten fígl nepřišel nikdo.. ), Palermo a Hlava nohy ruce (1. Lasičky, Liškosovy, 3. Srnci). Před spaním jsme četli Batličku - Metličku.

Po hygieně a rozcvičce a snídani jsme šli ven, kde jsme nejprve hráli Na jelena (tato hra byla doplněna častým lovením balónu z potoka.. ) a pak jsme šli naproti Verči, která přinesla nákup. Potom jsme byli v chatě a tam jsme dali oblíbenou Šel pan kapitán po palubě. Po výborném obědě a menším odpočinku jsme šli opět ven. Prošli jsme se lesem a tam jsme si zahráli novou výbornou hru (made by Krtek, mimochodem.. ), která se jmenuje Vepřík a lanýže. Ještě po cestě jsme hráli Nálet. Ten vyhrál Zoubek a druhý byl Miky. V chatě jsme se pak rozdělili na slibaře, kteří se vrhli s Vědcem na odborky, a neslibaře, kteří s Fajkou a Verčou trénovali uzly. Po večeři přišel zlatý hřeb celé akce. Natáčení vystoupení kouzelníka Zubmajstra!! Ale o tom se není třeba rozepisovat, vše je na videu :-). Pak jsme si ještě chvíli zahráli Černé historky (které docela dobře šli Ivovi), přečetli trochu toho Batličky a šli spát.

Ráno bylo opravdu hnusně, takže jsme rozcvičku spáchali v chatě. Pojedli jsme, sbalili se a než jsme se vydali na autobus, tak jsme si akorát chvíli zahráli (očividně velmi rychle populární.. ) Vepříka a lanýže. No a cesta autobusem už proběhla víceméně v klidu. Všichni jsme si tento víkend užili :-).
logo
V neděli jsme se vydali kulturou a to do divadla loutek na Královnu Koloběžku 1. Všichni se krásně vymodili a potichu zhlédli tuto na půl živou na půl loutkovou pohádku.
logo
Procházka na Landek s našimi skauty a s polskými Harcery byla pěkná, fotky a reportáž z akce najdete na webu u skautů.
08.11.2013
logo
Sportem k trvalé invaliditě...
Sešlo se nás 18 + 3 vedoucí, což je dost a navíc ideální počet a tak jsme si mohli zahrát pár družinových turnajů.
Nejprve to byla vybíjená a potom fotbal nebo házená, podle toho, jak se družiny domluvily mezi sebou.
Celkově byly první Lišky, druhé Sovy a třetí Srnci (Lasiček bylo málo a tak byly rozděleny mezi ostatní).
A pro příště bych prosil bez těch faulů.. že ano, Medvěde! :-)
Ale jinak to byla fajn akce, ostatně jako vždy.
01.11.2013 - 02.11.2013
logo
26.10.2013 - 30.10.2013
Nahled

O podzimních prázdninách (26. – 30. 10. 2013) jsme se celé středisko „Modrý šíp“ vydali na pět dnů do Prahy. Oddíl „Šipek“, což jsou vlčata a světlušky, měl vypůjčenou klubovnu v Kobylisích. Dívčí oddíl „Pomněnky“ a náš chlapecký oddíl „Modrý šíp“ měli propůjčenou klubovnu na Žižkově (byla to bývalá masna). Kde náš chlapecký oddíl byl: První den jsme šli společně s Pomněnkami na Pražský hrad a ke kyvadlu. Druhý den, už sami, jsme se vydali na Vyšehrad, kde jsme si mimo jiné prohlédli hrob Antonína Benjamina Svojsíka a cestou zpět jsme se zastavili v muzeu LEGA. Večer jsme měli celostřediskovou bojovku na Staroměstském náměstí. Třetí den jsme si zašli na bazén a do poslanecké sněmovny, protože byl den otevřených dveří. Večer jsme se podívali na Petřín a prohlédli si noční Prahu. Čtvrtý den jsme strávili v technickém muzeu a zašli do JUNshopu. Pátý den, to byla středa, jsme jeli vlakem domů. Bylo to super a už se všichni těšíme, až tam pojedeme s oddílem znova. fotky na: https://www.facebook.com/modry.sip.ostrava/media_set?set=a.525766010846550.1073741831.100002394670355&type=1
Smíchus

Na podzimní prázdniny jsme se všechny oddíly z našeho střediska vydali do Prahy... Náš oddíl Šipek měl samostatnou klubovnu a program.. Navštívili jsme spoustu muzeí, výstav a různých památek....Nechyběla ani společná bojovka..Po pravdě jsme měli všichni prochozené podrážky, ale zvládli jsme to.. Už se těšíme na příští výpravu do Prahy
Barča

18.10.2013 - 20.10.2013
logo